Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

E-faktury

Szanowny Kliencie.

Z przyjemnością informujemy, że uruchamiamy możliwość korzystania z e-faktur. Jest to odpowiedź na zaspokojenie coraz powszechniejszego dążenia do wykorzystywania nowoczesnych technologii w relacji z naszą Spółką.

Oferowane narzędzie upraszcza możliwość odbioru dokumentów, bez względu na aktualne miejsce pobytu, a także oszczędza czas i gwarantuje pewność otrzymania tak przesłanych dokumentów.

Zachęcamy zatem do wypełnienia oświadczenia o wyrażeniu zgody na wystawianie i przesyłanie faktur, korekt faktur oraz duplikatów faktur w formie elektronicznej i odesłania go na adres naszej Spółki.

Czym jest e-faktura?

E-faktura to dokument akceptowany przez urzędy skarbowe. Zawiera dokładnie takie same dane jak tradycyjna faktura papierowa i posiada taką samą wartość prawną. Co najważniejsze, aby skorzystać z usługi elektronicznej faktury, nie musisz posiadać własnego podpisu elektronicznego. Zabezpieczona indywidualnym hasłem e-faktura, wysyłana będzie na adres email podany w „oświadczeniu o wyrażeniu zgody na wystawianie i przesyłanie faktur, korekt faktur oraz duplikatów faktur w formie elektronicznej”.

Jakie są zalety e-faktury?

Do najważniejszych zalet e-faktury należy:

Powiadomienia SMS

Dzięki powiadomieniom SMS na telefon możesz otrzymywać wiadomości dotyczące wystawianych i przesyłanych przez Spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. e-faktur z systemu powiadomień SMS funkcjonującego w Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.

Jak uruchomić usługę e-faktury?

Aby otrzymywać e-faktury wystarczy wypełnić oświadczenie i dostarczyć je do naszej Spółki.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe wskazanie symbolu odbiorcy. Znajduje się on na dotychczasowych papierowych fakturach nad nazwą Odbiorca/Adresat. Symbol ten posłuży do identyfikacji Klienta, co umożliwi wprowadzenie przekazanych danych do systemu informatycznego.

Podpisane oświadczenie możesz przekazać w następujący sposób:

Faktury wysyłane będą w formacie pdf. Ze względów bezpieczeństwa i ochronę Państwa danych załącznik do wiadomości e-mail jest zaszyfrowany i zabezpieczony hasłem (hasłem jest symbol klienta).

Regulamin wystawiania i przesyłania faktur, korekt faktur oraz duplikatów faktur (wystawianych zarówno w zakresie prowadzonej działalności podstawowej jak i pozostałej) w formie elektronicznej przez Spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. oraz druki do pobrania znajdują się poniżej.

Szczegółowych informacji na temat faktur w formie elektronicznej udzielą nasi pracownicy dostępni pod numerami:
77-443-55-01, 77-443-55-02.

PDFRegulamin wystawiania i przesyłania faktur, korekt faktur oraz duplikatów faktur w formie elektronicznej przez Spółkę Wodociągi i Kanalizację w Opolu Sp. z o.o.
PDFOświadczenie o wyrażeniu zgody na wystawianie i przesyłania faktur, korekt faktur oraz duplikatów faktur w formie elektronicznej
PDFOświadczenie o zmianie adresu e-mail dostarczania i przesyłania faktur, korekt faktur oraz duplikatów faktur w formie elektronicznej
PDFOświadczenie o wycofaniu zgody na wystawianie i przesyłanie faktur, korekt faktur oraz duplikatów faktur w formie elektronicznej
 

Wersja XML