Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zdroje wodne w opolskich szkołach - audycja w Radiu Doxa

Joanna Krassowska, Kierownik Działu Promocji i Marketingu, opowiadała w audycji „Gość Poranny” Radia Doxa o akcji montażu zdrojów wodnych przez Spółkę WiK w Opolu Sp. z o.o. w opolskich szkołach. 

W 2019r. Spółka WiK w Opolu Sp. z o.o. zamontuje w opolskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych łącznie 20 zdrojów wodnych. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji tego projektu. Na dzień dzisiejszy, na wniosek dyrektorów szkół, wyposażyliśmy około 16 placówek w zdroje, zostało dosłownie kilka sztuk do rozdysponowania. Zapraszamy do składania wniosków na adres email

Pierwszy, pilotażowy zdrój wodny zainstalowany został w ubiegłym roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Opolu. Pomysł został bardzo pozytywnie przyjęty przez uczniów, rodziców i nauczycieli. 
Montaż zdrojów wodnych w szkołach jest częścią szerszej kampanii mającej na celu promocję spożycia opolskiej wody kranowej – Wody Opolanki z głębi ziemi, ale również wynika z realizacji strategii biznesu społecznie odpowiedzialnego (CSR), tzn. działań na rzecz społeczności lokalnej.
Zdroje w szkołach zagwarantują dzieciom stały dostęp do wody kranowej, która doskonale nadaje się do spożycia. Rodzice dzieci nie będą musieli już codziennie wyposażać swoich pociech w napoje. Skutkować to będzie nie tylko mniejszym obciążeniem tornistrów, ale także mniejszą ilością spożywanych przez dzieci słodzonych, niezdrowych soków. Dzieci będą mogły napić się w szkole wody bezpośrednio ze źródełka, a także napełnić bidon. 
To już kolejny w ostatnim czasie projekt Spółki WiK w Opolu skierowany do dzieci. Spółka prowadzi cykliczny projekt edukacyjny Wodna Akademia. Zajęcia o tematyce związanej z wodą odbywają się na terenie Spółki raz w miesiącu. Spółka WiK w Opolu realizując politykę CSR ma na celu przybliżyć dzieciom, w ciekawy sposób, zagadnienia związane z wodą i ochroną zasobów wodnych, tym samym zwiększając świadomość ekologiczną i propagując zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych.
 
Opolska woda kranowa – woda Opolanka – wydobywana z głębi ziemi pochodzi z jednego z największych w Europie naturalnych zbiorników triasowych wód podziemnych. Zawiera wiele cennych minerałów, takich jak wapń i magnez, a jej picie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Woda Opolanka to smaczna, zdrowa, tania i ekologiczna alternatywa dla popularnych, źródlanych wód butelkowanych i słodkich soków.
 
Rozmowy można posłuchać na stronie http://doxa.fm/audycja/joanna-krassowska-4/
 
Wersja XML