Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w WiK Opole

14.09.2019 Spółka WiK w Opolu Sp. z o.o. zaprosiła dzieci w wieku od 7-12 lat na zajęcia edukacyjne Wodna Akademia, które odbyły się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Godzina: 11:00 – 13:00
Miejsce: Hala Maszyn, WiK w Opolu Sp. z o.o., ul. Oleska 64, 45-222 Opole (wejście od ul. Oleskiej)
 
Zapisy obowiązkowe: tel. 77 443 56 87, 606 904 826, email: marketing@wikopole.com.pl
 
Wodna Akademia to zajęcia edukacyjne o znaczeniu wody w naszym codziennym życiu. Warsztaty są częścią szerszej kampanii mającej na celu promocję picia opolskiej wody kranowej – Wody Opolanki. Dla dzieci 7 – 12 lat.
Zagadnienia związane są z poznaniem środowiska lokalnego w kontekście wody i jej znaczenia dla życia człowieka. Zajęcia mają uczyć przez zabawę i prowadzone są w formie warsztatów pozwalających doświadczyć otaczający nas świat. Podczas ich trwania dzieci będą miały okazję wziąć udział w grach i konkursach. W czasie zajęć dzieci dowiedzą się, m.in., że opolska woda kranowa Woda Opolanka pochodzi z głębi ziemi, a jej picie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a także ekologiczne.
 
Europejskie Dni Dziedzictwa – wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.
 
 

 

 
 
 
Wersja XML