Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

TworzyMY Mapę Niepodległej

TworzyMY Mapę Niepodległej

Wydarzenie organizowane wspólnie przez Spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu i Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

2018 to szczególny rok, w którym w całym kraju odbywają się uroczystości i wydarzenia nawiązujące do obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do działań związanych z tym ważnym w naszej historii wydarzeniem, Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu i Opolski Teatr Lalki i Aktora, wspólnie zapraszają dzieci i ich rodziny. Proponując uczestnikom integracyjną zabawę plastyczną, chcemy podkreślić, jak ważna jest pamięć o przeszłości.

Brak opisu obrazka

 

Polska odrodziła się jako państwo niepodległe w 1918 roku, ale jeszcze kilka lat po tym wydarzeniu, kształtowały się jej ostateczne granice. Czy pamiętamy te granice? Czy wiemy jak wyglądała Polska w roku 1918? Czy znamy tamtejsze miasta i czy wiemy, z jakimi symbolami się wiązały? Chcemy to wszystko przypomnieć, pokazać i odtworzyć! Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7+ oraz ich rodziny do zabawy, która pozwoli nam zbudować mapę Polski Niepodległej w jej kształcie z roku 1918.

Działanie będzie dwuetapowe. W pierwszym etapie zapraszamy na specjalne warsztaty, które będą odbywały się w pracowni plastycznej Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Pod okiem artystów-plastyków, uczestnicy będą tworzyli różne symbole miast polskich, np.  Smoka Wawelskiego, Syrenkę, Poznańskie Koziołki. Będą także przygotowywać elementy potrzebne do ukształtowania terenu mapy, jak np. góry, rzeki czy granice. Do budowania mapy będziemy wykorzystywać różne naturalne surowce (piasek, kamienie, żwir itp.). A wszystko po to, by w finale naszego wydarzenia, w dniu 10.11. ułożyć mapę II Rzeczpospolitej z wszystkich przygotowanych materiałów. Mapę ułożymy w dawnej Hali Maszyn mieszczącej się w siedzibie Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Nasze wspólne dzieło, o imponujących rozmiarach 5m x 5m, pięknie wyeksponowane i scenicznie oświetlone, będzie dostępne dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, które łączy historię, edukację, integrację i zabawę.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

Wydarzenie jest bezpłatne i dwuetapowe. Składa się z warsztatów w pracowni plastycznej OTLiA  i budowania mapy w siedzibie WiK Opole. Zapisując dziecko do udziału w wydarzeniu, rodzic/opiekun deklaruje udział dziecka w obydwu etapach.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona.

Terminy warsztatów w pracowni plastycznej (do wyboru jeden warsztat):

27 października 2018 godz. 10:00-11:30 / miejsce dla 20 dzieci
27 października 2018 godz. 11:45-13:15 / miejsce dla 20 dzieci

Budowanie mapy w Hali Maszyn WiK Opole, ul. Oleska 64:
10 listopada od 11:00 do 14:00 (uczestnicy obydwu warsztatów)

Rezerwacje:

Zapisy przyjmuje Biuro Organizacji Widowni Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, tel. 77 454 37 96, 407 90 56 e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Przy rezerwacji należy dokonać wyboru godziny warsztatów.

W mediach o wydarzeniu:

http://doxa.fm/audycja/joanna-krassowska-3/
https://opole.tvp.pl/17671574/kurier-opolski

Wersja XML