Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Grand Prix dla Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

Brak opisu obrazka
fot. Maciej Czerski (źródło: https://www.facebook.com/instytutteatralny)

29 czerwca 2018 r. w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grand Prix otrzymała sztuka „Zagubiony chłopiec” w reż. Pawła Passiniego Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, którego Spółka WiK Opole jest Mecenasem.

Autorem dramatu, napisanego specjalnie na zamówienie OTLiA, jest Artur Pałyga. Sztuka adresowana jest do młodzieży, a także dorosłych i opowiada o zagrożeniach współczesnego świata, głównie w nawiązaniu do świata gier komputerowych.  

Zespół OTLiA oprócz Grand Prix za sztukę „Zagubiony chłopiec” otrzymał nagrody indywidualne, dla Pawła Passiniego za reżyserię "Zagubionego chłopca" oraz Nagrodę Specjalną dla Marty Guśniowskiej za tekst sztuki "Marvin".

Dyrektorowi Teatru Krystianowi Kobyłce oraz całemu zespołowi OTLiA serdecznie gratulujemy tej prestiżowej nagrody oraz nagród indywidualnych! Jednocześnie jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy wspierać i współpracować z tak uznaną instytucją kultury. 

Więcej informacji o nagrodzonym przedstawieniu:
teatrlalki.opole.pl/spektakl/zagubiony-chlopiec/

Więcej informacji o Konkursie i Nagrodzie Grand Prix:
teatrlalki.opole.pl/grand-prix-24-ogolnopolskiego-konkursu-na-wystawienie-polskiej-sztuki-wspolczesnej-dla-zagubionego-chłopca/

 

 

 

 

Wersja XML