Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Moc pozytywnych wrażeń po Koncercie Alternatywnym 55.KFPP

11 czerwca 2018 r., w wypełnionym po brzegi opolskim Amfiteatrze, odbył się Koncert Alternatywny, który zakończył 55. KFPP. Spółka WiK Opole była Sponsorem tego wydarzenia. Artyści występujący podczas Koncertu Alternatywnego zaproszeni zostali przez TVP Kultura, która transmitowała imprezę. Była to druga edycja sceny alternatywnej.

Czwarty dzień opolskiego Festiwalu pełen był zróżnicowanych brzmień. Na scenie pojawili się przedstawiciele eksperymentalnych gatunków muzycznych, a także rockowcy, wokaliści popowi, czy jazz band. Jak podaje NTO w trwającym trzy godziny koncercie, wystąpili: Krzysztof Zalewski – obecnie, jeden z najlepszych polskich wokalistów,  Daria Zawiałow - laureatka Fryderyka w kategorii Debiut roku oraz Album roku – alternatywa za płytę „A kysz!, Pink Freud - grający muzykę na pograniczu jazzu, punka i rocka, Julia Marcell łącząca muzykę alternatywną z przebojowością, Apteka - jedna z najważniejszych grup polskiej muzyki niezależnej, Jazz Band Młynarski - Masecki łączący klimat międzywojennych dancingów i świeżej aranżacji, Błażej Król - jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, Kasia Lins - obdarzona zmysłowym głosem młoda wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów, Maciek Sienkiewicz - DJ i producent.

Według krytyków i fanów muzyki Koncert Alternatywny, o wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym, był jednym z najmocniejszych punktów tegorocznego Festiwalu w Opolu. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki koncert za rok.


Media o wydarzeniu:

http://www.nto.pl/festiwal-opole/opole-2018/a/opole-2018-scena-alternatywna-na-koniec-festiwalu-zdjecia,13251698/

http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,23526894,opole-2018-w-czwarty-dzien-festiwalu-tvp-pozwolila-muzyce-samej.html

http://radio.opole.pl/101,240094,55-kfpp-alternatywa-pozegnano-festiwal-publiczno

 

Wersja XML