• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ceny wody i ścieków bez zmian!

Drodzy Mieszkańcy,

Zarząd Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. ma przyjemność poinformować, że ceny wody i ścieków, już drugi rok z rzędu, nie zostają podwyższone. Według obowiązujących od początku bieżącego roku przepisów to państwowy regulator – PGW Wody Polskie – zatwierdza taryfy wszystkich przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. Spółka wnioskowała o utrzymanie dotychczasowych cen. Nowa taryfa przygotowana przez Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. została pozytywnie rozpatrzona przez PGW Wody Polskie, które w dniu 23 kwietnia 2018 r. wydało decyzję zatwierdzającą taryfy dla Opola i gmin ościennych obsługiwanych przez Spółkę.

Nowa taryfa weszła w życie z dniem 30 maja br., ale mieszkańcy Opola i gmin ościennych mogą spać spokojnie. Ceny wody i ścieków nie zmienią się.

Jest to o tyle istotne, że ceny wody i ścieków dla gospodarstw domowych w Opolu należą do najniższych w województwie oraz w kraju.

Dla porównania w województwie opolskim:

Brak opisu obrazka

Dla porównania w dużych miastach w Polsce:

Brak opisu obrazka

Łączna cena za wodę i ścieki jest niższa od średniej w dużych miastach w Polsce o 1,71 zł/m3 i o 1,10 zł/m3 niższa od mediany. Dzięki temu 4-osobowa rodzina w Opolu płaci obecnie mniej o ok. 22 zł brutto/m-c w porównaniu do średniej w dużych miastach.

Taryfa dotyczy odbiorców korzystających z usług Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Opola oraz w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie:

Aktualnie obowiązująca taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków

Wersja XML

Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.,
ul. Oleska 64
45-222 Opole
tel. +48 77 443 55 00
fax 77 443 55 15
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 3296999
w tym miesiącu: 37615
dzisiaj: 145