Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwszy zdrój wodny w opolskiej szkole

Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. wyposażyła Publiczną Szkolę Podstawową nr 14 im. Adama Mickiewicza w Opolu w zdrój wodny. Uroczyste odsłonięcie z udziałem zaproszonych gości nastąpiło w dniu 21 lutego. Montaż zdroju wodnego w szkole jest częścią szerszej kampanii mającej na celu promocję spożycia opolskiej wody kranowej – Wody Opolanki z głębi ziemi.

Pierwszy zdrój wodny w opolskiej szkole podstawowej zagwarantuje dzieciom stały dostęp do wody, która doskonale nadaje się do spożycia. Rodzice dzieci uczęszczających do PSP nr 14 w Opolu nie będą musieli już codziennie wyposażać swoich pociech w napoje. Skutkować to będzie nie tylko mniejszym obciążeniem tornistrów, ale także mniejszą ilością spożywanych przez dzieci słodzonych, niezdrowych soków. Dzieci będą mogły napić się w szkole wody bezpośrednio ze źródełka, a także napełnić bidon. 

W uroczystości odsłonięcia zdroju wodnego udział wzięli, m.in. Wiceprezydent Miasta Opola Pan Mirosław Pietrucha, Wiceprezes Zarządu WiK Pan Mateusz Filipowski, Kierownik Działu Laboratorium WiK Pan Michał Stojak, Dyrekcja PSP nr 14, przedstawiciele Rady Rodziców i inni goście.

To już kolejny w ostatnim czasie projekt Spółki WiK w Opolu skierowany do dzieci. W grudniu 2017 r. Spółka rozpoczęła cykliczny projekt edukacyjny Wodna Akademia. Zajęcia o tematyce związanej z wodą odbywają się na terenie Spółki raz w miesiącu. Spółka WiK w Opolu realizując politykę CSR ma na celu przybliżyć dzieciom, w ciekawy sposób, zagadnienia związane z wodą i ochroną zasobów wodnych, tym samym zwiększając świadomość ekologiczną i propagując zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych.

Opolska woda kranowa – Woda Opolanka – wydobywana z głębi ziemi pochodzi z jednego z największych w Europie naturalnych zbiorników triasowych wód podziemnych. Zawiera wiele cennych minerałów, takich jak wapń i magnez, a jej picie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Woda Opolanka to smaczna, zdrowa, tania i ekologiczna alternatywa dla popularnych, źródlanych wód butelkowanych i słodkich soków.

 

 

Media o wydarzeniu:

Wersja XML